ZAPROSZENIE na SPRZĄTANIE BRZEGÓW WARTY od źródeł do ujścia 26-28.04.2019

Już po raz 5 serdecznie zapraszamy do wspólnego stworzenia cudownego czynu i akcji : "Sprzątania Brzegów Warty od źródeł do ujścia" 

Każdy rok zbliża uczestników do tego przepięknego celu - posprzątania brzegow rzeki Warty w wszystkich aglomeracjach miejskich oraz poza nimi na całym odcinku rzeki Warty. Zwłaszcza wiosną. Zwłaszcza z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. 

Jest to możliwe dzięki uczestnictwu bardzo wielu pozytywnych ludzi, zorganizowanych ze sobą grup, którzy z wielkim entuzjazmem oraz ochotą dołączają do tej wspaniałej inicjatywy. Dlatego już dziś zapraszamy również Ciebie. 

Dziś jesteśmy w posiadaniu potężnej wiedzy o ekologicznej sytuacji na świecie, plastikowych wyspach, ostatnich zdrowych rybach i czystych rzekach, które bezpośrednio i pośrednio wpływają na nasze zdrowie oraz życie. Wielu z nas uczestniczyło w ekologicznych akcjach lub międzynarodowym wsparciu rozmaitych organizacji. Doskonale zdajemy sobie sprawę z skutków naszej ludzkiej zachłanności oraz degradacji środowiska. Dlatego tymbardziej zachęcamy wykorzystać tą wiedzę w działanie. Działanie na rzecz ochrony środowiska wodnego. Naszego polskiego środowiska, polskich rzek i polskich ryb. 

Dlatego pięknie zachęcamy do połączenia wielu odcinków Warty w wspólną całość, którą jako korzystający z darów natury, postanowimy razem posprzątać.  

Akcję kierujemy do wszystkich gmin i miast położonych w okolicy rzeki Warty, Lasów Państwowych, Szkół, PZW, harcerzy, organizacji, a przede wszystkim ludzi, którzy mając na uwadze swoje zdrowie zadbają również o zdrowie rzek, środowiska, otoczenia.  


Zgłoszenia:
- odcinków rzeki,
- uczestnictwa w programie edukacyjnym (Gminy, Szkoły, Zielone Szkoły)
- chęci wsparcia 
prosimy kierować na adres fundacja@ratujryby.pl,

Zapytania pod nr tel.: 519-502-535 

Film z akcji 2018 - https://www.youtube.com/watch?v=j9EHjvLoFTw 


Lista aktualności