VIII Sprzątanie 800 km Warty + 14 rzek w Polsce

Dołącz do chętnych z poniższych sztabów lub zgłoś swój SZTAB na całej długości rzeki Warty oraz jakiejkolwiek rzeczki w Polsce podczas VIII Sprzątania Brzegów Warty + Dorzecza.

Możesz wesprzeć akcję oraz tysiące ochotników na https://patronite.pl/RatujRyby 
Możesz również przekazać nagodę dla uczestników konkursu lub wesprzeć akcję, na którą środki zbiera pojedyncza osoba. 


Link do wydarzenia / zgłoś poprzez WEZMĘ UDZIAŁ / info: https://fb.me/e/3taSI3qjA

Link do filmu z akcji 2021 -  https://youtu.be/bdhhvENWywI 

Film You Tube
Do obejrzenia wymagany jest Flash Player w wersji 8+,
oraz włączona obsługa Java Scriptu.



ZOBACZ PONIŻEJ gdzie możesz DOŁĄCZYĆ do sztabów lub zgłoś swoją ulubioną "wodę" w Polsce 


UWAGA SZTABY. WAŻNE ( SPRAWOZDANIA / KONKURS ) : 

Po akcji bardzo proszę o przesłanie w dniu akcji lub najpóźniej na drugi dzień:

• liczby uczestników
• ilości zebranych worków,
• ilości zebranych niedopałków podając ilość litrowych butelek plastikowych
• oraz innych gabarytowych śmieci
• Zdjęcia z akcji (w trakcie, z ilością śmieci, ciekawe)
• Zdjęcie zbiorowe
• Krótki film (może być dobrym aparatem komórkowym) z przedstawieniem uczestników, Waszymi zbiorami i odpowiedzią na pytanie dlaczego warto brać udział w takich akcjach oraz pozdrowieniami z podaniem miejscowości i organizacji biorącej udział.
• Zdjęcia na konkurs na najciekawsze zdjęcie z akcji – max 10 zdjęć od grupy.
• Po akcji będziemy również montować film z wyszczególnieniem miejsca i podziękowaniem wszystkim uczestnikom, dlatego bardzo prosimy o pamiętanie o filmie, który można przesłać za pomocą : (https://wetransfer.com/ ) na adres fundacja@ratujryby.pl


UWAGA SZKOŁY: 
Proszę o zgłoszenie uczestniczących w akcji szkół, które będą chciały mieć przeprowadzone zajęcia edukacyjne w placówkach. 
KONKURSY / WYRÓŻNIENIA:
Kategorie:
1. Foto (nasza rzeka, ciekawe zjawisko-śmieć, ciekawa sytuacja podczas akcji- głosowanie na fejsbuku
2. Nagrody dla uczestniczących dzieci w formie ekologiczno-ichtiologicznych zajęć szkolnych. 
3. Wyróżnienie dla najbardziej zaangażowanych w mediach społecznościowych
4. Wyrożnienie dla najbardziej wspierających (losowanie Patronów z Patonite oraz wspierających darowizną na akcje.
5. Dla najbardziej zaangażowanego sztabu akcji.
6. Poprzez losowanie wśród wszystkich sztabów 
7. Dla najbardziej zaangażowanej osoby / sztabu ever 


PREZENTY / UPOMINKI:
1. 3 nagrody indywidualne do wyboru za kwotę 800 zł 
2. Weekend dla rodziny w Folwark Hermanów 
3. Bony od Decathlon
4. Zajęcia edukacyjne dla 200 dzieci (liczba może się zwiększyć, ponieważ przybywa zainteresowanych oraz wspierających w zbiórkach, które zostaną przeznaczone głównie na ten cel) 
5. Pakiety przynęt od Rapala za zbieranie w worki Rapala #ekozrapala 
6. Badanie neuronów w Twojej lub dziecka głowie wraz z diagnozą przyczyn lub omówieniem wykresów. 
7. Sadzonki roślin z Ogrodu Botanicznego dla kobiet biorących udział w akcji Poznań 
8. Edukacyjne rejsy motorówką 
9. Zaproszenie do osobistego wpuszczenia jesiotra do rzeki Warty podczas obchodów DNI MIGRACJI RYB
10. Nazwanie nazwą własną jednego z wypuszczanych jesiotrów z nadajnikiem. Nazwanie nadajnika z jesiotrem, który będzie pływał po Europie. 
11. Gadżety piłkarskie od klubu Warta Poznań 
12. Piłka z Mistrzostw EURO 2020 z podpisami piłkarzy Warta Poznań 
13. Spacer w lesie z prezesem fundacji z opcją do wyboru: podziwianie krajobrazów, wschód słońca, tropienie zwierząt, zakładanie fotopułapek, psychologia psa w lesie)
14. Gadżety dla dzieci w Poznaniu. 


AKTUALNA LISTA SZTABÓW: 


POZNAŃ:

UWAGA
Dzieci szkolne / nauczyciele / rodzice
Dla wszystkich uczsetniczących dzieci jest możliwość wystawienia przez fundację oświadczenia o udziale w oficjalnym wolontariacie podcza akcji.

POZNAŃ:
Spotkanie o 11:00 Plaża Rataje
(przy Przystań Posnania)
Rękawice, worki, posiłek, dobra atmosfera - będzie na miejscu.

Pierwszy posiłek do dzieci wydawany od godz 13:00

UWAGA Poznań - każdy uczestnik proszony jest bardzo o przyniesienie dla potrzebujących, którymi opiekuje się Zupa na Głównym - skarpet, czapki z daszkim, koszulki, plecaka (używane)
- pomagajmy sobie nawzajem

Wykaz wszystkich SZTABÓW i Partnerów:


1. Warta Poznań - klub sportowy
2. Wielkopolska Izba Rolnicza
3. Decathlon Poznań
4. Apator Powogaz
5. Aquanet Retencja
6. Aquanet S.A.
7. Zupa Na Głównym
8. APP PROJEKT Wolontariat Pracowniczy
9. Prywatna Szkoła w Biedrusku
10. Miłośnicy Doliny Cybiny
11. Straż Społeczna Doliny Cybiny
12. Koło PZW Kolejarz Poznań - REZYGNACJA z AKCJI
13. Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
14. Eko Rejsy
15. IFSMA Poznań
16. Sławek Idziak
17. Piotr Ratuj Ryby
18. Koło PZW 97 Starołęka
19. SP 21 Dębiec
20. Wariaci Znad Warty
21. W Pogoni Za Przyrodą.
22. Szkoła Podstawowa nr 5 w Poznaniu
23. WOPR Wielkopolska
24. Schron Kultury Europa
25. RUGBY Poznań
26. Bridgestone - wolont. pracowniczy
27. Rada Osiedla Stare Winogrady, koordynator - Wojciech Dobski
28. Leśne Gzubki - Przedszkole
........ ul. Lubczykowa - Miętowa.
29. XII LO w Poznaniu
30. Odkrywcy z Dąbrowy - Przedszkole z Dąbrowy
31. Rybomania Poznań
32. EkoNycki
33. Kaktus z Rodziną
34. Rodzinka Rysiu, dziedci i pies 


SZTABY MOTORÓWKI - POZNAŃ:
35. ELLEONORA - kapitan Paweł Sz.
36. ŻEGLUGA RETRO - kap. Sławek
37. TOSIA - kap. Krzysztof
38. PONTON - Wariaci znad Warty
39. ŁÓDŹ - kap. Mateusz
40. NYCEQ - kapitan Patryk
41. ONLY WARTA TEAM - kapitan Jakub
42. ŁÓDŹ - Przyjaciele Doliny Cybiny
43. TRATWY - Przyjaciele Doliny Cybiny
44. MAT EXPO - Kap. Bartek
45. WOPR Wielkopolska nr 1
46. WOPR Wlkp nr 2
47. CAROLINE - kap. Adrian Warta Fishing
48. Motorówka I - kap Leszek
49. Motorówka II - kap Leszek
50. AQUAPOS motorówka - kap Przemek


PUSZCZYKOWO - POZNAŃ SPŁYW
( Spływ SUPami + kajaki )
51. SUPer Nowa
52. Bridgestone Wolontariat Pracowniczy


PUSZCZYKOWO
53. Wolontariat Wielkopolskiego Parku Narodowego
54. APP PROJEKT


ŁĘCZYCA - PUSZCZYKOWO:
55. Gmina Komorniki
56. Ośrodek ZHP Komorniki "Róża Wiatrów"


LUBOŃ:
57. Urząd Miasta w Luboniu wraz z Panią Bur. Małgorzatą Michalską oraz radnymi
58. Młodzieżowa Rada Miasta Luboń
59. Straż Miejska Luboń


LUBCZYKOWA - BIEDRUSKO
60. Koło PZW Przynęta Suchy Las
61. Sekcja Spiningowa Przynęta Suchy Las


MIĘDZYCHÓD
koordynator: Robert Ławniczak
62. Urząd Gminy Międzychód
63. Zarząd i Bosman Stary Port
64. *8 DH Dragon Międzychód
65. Międzychód


PYZDRY
odcinek Dłusk-Pyzdry-Tarnowa
66. Gmina Pyzdry
67. CKSIP Pyzdry
68. PZW Koło Pyzdry (11km )
69. Straż Pożarna Pyzdry


HERMANÓW
70. Folwark Konny Hermanów


KSIĄŻ WLKP
71. Gmina Książ Wlkp


ŚREM:
72. Publiczna Szkoła Podstawowa im Kawalerów Uśmiechu.


GORZÓW WLKP:
pod Patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa - P Jacka Wójcickiego.
koordynator: Tomek Wojdat
73. Sklep Wędkarski Planeta Wędkarza
74. Inneko Gorzów Wlkp
75. Wędkarstwo Gorzów Wlkp


SIERADZ:
koordynator: EKO Strażak recycling Krzysztof Wawrzyniak
76. Miasto i Gmina Sieradz
77. EKO ORŁY
78. 1 DH "Huragan"
79. 11 SDH "Patronus"


CZĘSTOCHOWA:
80. Miasto i Gmina Częstochowa
81. Okręg PZW Częstochowa
82. Fundacja Rething
83. Grupa Elanex
84. 18 Częstochowska DH Nieprzetartego Szlaku "Tropiciele Pzygód"


KISZEWO- BĄBLIN
85. Rodzinka Dzikich
86. Kiszewkowianki Koło Gospodyń Wiejskich
87. OSP Kiszewo
88. OSP Połajewo
89. Chłopaki z Bąblinka
90. Połajewski Fyrtel Korpiorzy


ZIELONAGÓRA
91. Gmina Obrzycko
92. Klub Kajakowy NIEZATAPIALNI Zielonagóra


RZGÓW
93. Koło PZW Lądek (11km)


POLICKO:
94. Gmina Lądek
95. Koło PZW Lądek (10 km )
96. WIR Słupca


KOŁO:
97. Miasto i Gmina Koło
98. Koło Przygody
99. Malinowa Mamba
100. PZW Miasto Koło ( 6,5 km )


UNIEJÓW
101. Miasto i Gmina Uniejów
102. Koło PZW nr 16 Uniejów ( 7 km )


ZAGÓRÓW:
103. Koło PZW nr 23 Zagórów


DĄBIE:
104. Koło PZW nr 17 Dąbie


ZANIEMYŚL:
105. Gmina Zaniemyśl
106. Koło PZW 136 Zaniemyśl
Koordynator Paweł Jagodziński
107. Dzieci szkolne z tatą


POGORZELICA:
108. Gmina Żerków
109. Wielkopolska Izba Rolnicza Jarocin


WRONKI
110. Miasto Wronki
111. Fundacja Serce Doliny Warty


ROGALIN
Rogalin i Radzewice (Święconka)
112. Koło PZW 117 Rogalin
113. WKS Szczupak Rogalinek
114. Koło PZW Mosina Hobby


PAJĘCZNO / Niwiska Dolne
115. Z Biegiem Warty.pl
116. Klub Kajakowy


POWIERCIE
117. Gmina Powiercie
118. PZW Powiercie
119. OSP Powiercie
120. SSR Wilczyn
121. PZW Wilczyn
122. OSP Wilczyn
+ brzegi rzek Warta, Ner, Rgilewka


CZERWONAK:
123. Gmina Czerwonak
124. Akwen Czerwonak
125. Lepsza Gmina Czerwonak
126. Złoty Hak - sklep wędkarski
127. ONLY WARTA TEAM
128. KILWATER - motorówki
129. ZHP Hufiec Czerwonak
130. Stowarzyszenie Ogrodowe Papiernia


OWIŃSKA
131. Sołectwo Owińska wraz z sołtysem Janem Ratajczakiem
132. Koło PZW Energetyk
133. Straż Pożarna Owińska


STARE POLICHNO
134. Inneko Gorzów Wlkp
135. Młyn Na Skraju Lasu
136. 8 Gorzowska Drużyna Harcerska Tropiciele Lasu
137. 18 Gorzowska DH PROMIENIE


SANTOK.
138. Gmina Santok
139. Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku
140. Marina Santok
141. Inneko Gorzów Wlkp.


DESZCZNO:
142. Gmina Deszczno
143. Stowarzyszenie Zacisze Borkowskie
144. Koło PZW nr 1 Deszczno
145. Inneko Gorzów Wlkp


MUROWANA GOŚLINA
146. Miasto I Gmina Murowana Goślina


MUROWANA GOŚLINA - BINDUGA
147. I Love of Road I Love Nature


SIERAKÓW Wlkp.
148. Gmina Sieraków
149. Zespół Szkół w Sierakowie


RADOLINA - SŁUGOCIN - SŁAWSK
150. Nasza Radolina - Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi


KOSTRZYN NAD ODRĄ
151. Miasto i Gmina Kostrzyn
152. Park Narodowy Ujście Warty - Wolontariusze
153. Kostrzynianie nad Odrą


PŁACZKI, LELITY, ANTONIE:
154. Sołectwo Płaczki, Lelity, Antonie
155. KGW Jurajscy Nadwarcianie


DORZECZA:

I. WEŁNA:
156. Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu
157. Aplaga
158. Przystań Kowale


II. LUTYNIA
159. JAR FISH
- Jarociński Klub Wędkarstwa Sp
ortowego - zbiórka Wilkowyja, Młyn nad Lutynią


III i IV OBRA i PAKLICA
160. Wolontariusze z Międzyrzecza
161. Starostwo Międzyrzecz
Koordynacja: Tomasz Kwiatkowski
Kajaki - wypożyczalnia p. Jan Polak
Patronat: Starostwo Międzyrzecz
odcinki / sztaby / uczestnicy:

TRZCIEL:
koordynator: Dariusz Orzeszko
162. OSP Trzciel
163. Sztab kajakowy

RYBOJADY:
164. OSP Trzciel

POLICKO:
165. Sołtys Policka - Konrad Kiona
166. Wolontariusze Policko

KULIGOWO-ŻÓŁWIN
167. Wypożyczalnia kajaków - Jan Polak
168. Wolontariusze

OBRZYCE:
169. Wolontariusze z Obrzyc (brzeg)
170. Technikum Rolnicze Międzyrzecz

MIĘDZYRZECZ - Most Kolejowy
171. Starostwo Międzyrzecz Patronat
172. Liceum w Międzyrzeczu
173. Technikum Budowlane Międzyrzecz
174. Mieszkańcy ul. Pisatowskiej

MIĘDZYRZECZ - most os. Kaszteleńskie
175. Wolontariusze z Międzyrzecza

MIĘDZYRZECZ - GORZYCA
Patronat: Stanisław Cap
176. Wolontariusze
177. Przyjaciele Obry
178. Młodzież szkolna

ŚWIĘTY WOJCIECH
179. Rafał Kozdra Patronat / sztab
180. Wolontariusze z Świętego Wojciecha
181. Harcerze przy SP nr 2 Międzyrzecz

BLEDZEW (brzegi + kajak)
Patronat: Grzegorz Skołuda
182. OSP Bledzew
183. Technikum Ekonomiczne Międzyrzecz


VI. KAMIONKA
184. Cztery Pory Roku w Dolinie Kamionki


VII. WARTA-GOPŁO
185. Koło PZW nr 4 Konin


VIII. FLINTA
186. Przystań Kowale
187. Aplaga - Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie


IX. LISWARTA
koordynator: Patrycja Kotynia
188. Gmina Popów
189. Z kajakiem.pl


X. KANAŁ MOSIŃSKI
190. Gmina Mosina
191. PZW Mosina Miasto
192. JADŁODZIELNIA MOSINA
Zbiórka: Mosina, ul. Farbiarska 17/18
Koordynator: Marcin Niemczewski - 605 155 556


XI. RZEKA OBRA
193. Wislkopolski Samorządowy Zespół Placówek Terapeutyczno Wychowawczych w Cerekwicy Nowej


XII. WIRENKA Komorniki
194. 23 Gromada Zuchowa "Wilecze Łapy"


XIII. OSZCZYNICA - JEZIORO LUTOMSKIE
195. Lutomska Przystań
koor: Remigiusz Grochowiak


SPONSORZY:
1. Patroni z programu: https://patronite.pl/RatujRyby
2. Darczyńcy fundacji Ratuj Ryby
3. Fundacja Orlen ( główne dofinansowanie )
4. Wielkopolska Izba Rolnicza
5. Apator Powogaz
6. Aquanet
7. Sławomir Idziak
8. Zupa Na Głównym
9. Drukarnia Art@Print Poznań
10. Przyjaciele z Połajewa
11. Decathlon - woda batony
12. Praktyk Sebastian Staśkiewicz (organizacja, nagrody)

Odpady z Miasta Poznań zutylizowane zostaną dzięki: Wydziałowi Gospodarki Komunalnej w Poznaniu


SPONSORZY NAGRÓD w konkursach:
1. Warta Poznań
- gadżety piłkarskie
2. Presseko Oczyszczalnia Promnice
- rybki dla dzieci
3. Ogród Botaniczny przy Uniwersytecie Adamia Mickiewicza w Poznaniu
- sadzonki z Ogrodu dla kobiet
4. Inneko Gorzów Wlkp
- zajęcia edukacyjne dla kilku klas
5. Folwark Hermanów
- weekend z Folwarku dla rodziny
6. NEURON - Biofeedback
- badanie zdolności mózgu
7. Decathlon - bony zakupowe
10. Rapala - konkurs z workami Bądź EKO z Rapala
11. APP PROJEKT - nagroda główna zajęcia dla uczestniczących dzieci
12. Bridgestone - zajęcia edukacyjne dla dzieci.
13. Zajęcia dla dzieci z Poznania - Grupa Rybacka Opolszczyzna


PATRONAT:
1. Instytut Rybactwa Śródlądowego z Olsztyna
2. Technikum Rybackie, Zespół Szkół w Sierakowie
3. Wielkopolska Izba Rolnicza
4. Rybomania Poznań MTP
5. Inneko Gorzów Wlkp
6. Prezydenta Miasta Gorzowa - P. Jacek Wójcicki.


MEDIA:
1. WTK Poznań
2. TVP
3. Winogradzka Telewizja Kablowa
3. Radio Poznań
4. Radio Afera
5. Radio Emaus
6. Radio Eska
7. Radio Zet
8. Radio Zachód
9. Radio 357
10. Ratuj Ryby Youtube
11. M&M Film Studio
+ media regionalne
12. Emilia Staszków - foto 
Pokaż mniej


Lista aktualności