MAMY TO
i już oficjalnie możemy się pochwalić 4-tą w tym roku ścieżką edukacyjną - EKO PARKIEM, stworzonym z ichtiologiczno - ekologiczną pasją i zainstalowanym przy najważniejszym dla nas w Polsce miejscu - kolebce polskiej ichtiologii - w Sierakowie ! W dodatku przy Muzeum Rybactwa i Ochrony Wód !! :)
Poza idealnym odzwierciedleniem największego słodkowodnego gatunku naszych wód - 3 metrowej rzeźby suma europejskiego z opisanymi czynnikami dotyczącymi wpływu zmian klimatu na jego coraz bardziej zuchwałe funkcjonowanie w ekosystemie wodnym, wszyscy zwiedzający oraz zorganizowane grupy szkolne mogą dzięki temu projektowi korzystać dodatkowo z następujących elementów edukacji ekologicznej:
1. Nowość w naszej ekologicznej ofercie edukacyjnej:
GRA EKOLOGICZNA, złożona z 25 rochomych kostek do obracania, na podstawie której tworzą się 3 potężne kilkumetrowe grafiki edukacyjne, na których umieściliśmy:
a) BIOMASA PLANETY - znaczenie wraz z zaskakującymi i ciekawymi przykładami liczbowymi, dotyczącymi poszczególnych zawartości rodzin gatunkowych w jej składzie i porównań między sobą
b) ZMIANY KLIMATYCZNE - z przedstawionymi wszystkimi czynnikami zmian klimatu oraz propozycjami zmiany nawyków, które mogą bardzo pomóc w ich zahamowaniu
c) JAK MARNOWANIE ŻYWNOŚCI WPŁYWA NA ZMIANY KLIMATU ? - tak, dobrze przeczytałaś /-eś. "Dokopałem" się do ciekawych badań i danych, których wyniki przedstawiliśmy na dużej grafice przedstawiającej również takie zagadnienie i dość znaczący wpływ.
2.
EKOLOGICZNA SERIA - Prezentacja czasu rozkładu odpadów przedstawiona w bardzo ciekawy dla dzieci sposób z wykorzystaniem grafiki jeziora wraz z otaczającym ekosystemem wspólnym.
3. EDUKACYJNY EKSPOZYTOR EKOLOGICZNY TYPU - ŚWIATOWID - na którym specjalnie została zaprojektowana i umiesczona grafika pt; MITYGACJA
4. Wszystkie dzieci lubią dinozaury, którego celowo i z opisem umieściliśmy na kolejnej dydaktycznej planszy dotyczącej WODY - jako najważniejszego "pierwiastka" łączącego wszystkie ekosystemy oraz życie na planecie i w naszym organiźmie.
... no i wspomniany wcześniej sum, który w przepiękny sposób podkreśla i uzupełnia pozostałą ścieżkę ryb słodkowodnych przy Muzeum wraz z ważnymi informacjami dotyczącymi wpływu zmian klimatu na życie suma.
Radości nie będę tu opisywał, ponieważ ze względów sentymentalnych, historycznych i związanych z licznymi emocjami nie da się tego tu przelać. Uczyłem się przez 5 lat w Technikum Rybactwa Śródlądowego w Sierakowie mieszkając w internacie i to dlatego.
2. Wszystkim Patronom z programu stałego lub okresowaego wsparcia za pomoc w sfinansowaniu części kosztów wkładu własnego czy innych wraz z osobami, które zasilały w tym celu konto fundacji. Ps- środki są jeszcze cały czas potrzebne, więc jak czujesz, że chcesz pomóc w takich cudach to śmiało, za co z góry dziękuję.
Realizacja możliwa dzięki:
- społecznemu wspaciu poprzez wpłaty darowizn na konto fundacji,
" Zaprojektowanie i przekazanie do Muzeum w Sierakowie, przedszkola, szkoły po kilka elementów ścieżki ekologicznej dla edukacji dzieci i dorosłych w Wlkp. pod wspólną nazwą PAMIĘTAJ-KLIMAT TWORZYSZ TY”