Ekologiczna ścieżka edukacyjna - EKO PARK u Jesiotra oddany Szkole Podstawowej nr 1 w Trzciance

Dzięki Waszemu wsparciu oddajemy w ręce DZIECI - kolejną ścieżkę ekologiczną - EKO PARK u Jesiotra  ????????♻️ 

Wystarczy raz mieć z tą rybą kontakt i już można się zakochać 
Taką właśnie nadzieję pokładamy w dzieciach ze Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance , której dzięki wsparciu wielu z Was oraz Miasto i Gmina Trzcianka przekazaliśmy ekologiczną ścieżkę edukacyjną wraz z organizacją EKO PIKNIKU dla ponad 400 małych drapieżników, któzy poprzez zabawę, edukację, warsztaty, degustację i szereg ekologiczno - ichtiologicznych konkursów mogli poznać wartość i potrzeby ryb pływających dookoła. 

Bardzo się cieszymy, ale to bardzo, ponieważ uważamy, że tego typu formy edukacji przyczynią się do jeszcze bardziej trwałej i skutecznej świadomości oraz ochrony tego co najważniejsze.

Cała ławica szkolnych dzieci oraz jakichkolwiek grup zorganizowanych czy rodzica z dzieckiem będzie mogła korzystać z wartościowych narzędzi edukacyjnych, skierowanych na ochronę wód, gleby czy klimatu. 

Do dyspozycji szkoły przekazujemy:

1. Pana prof. JESIOTRA - przedstawiciela najstarszego organizmu z giga fauny na planecie, który ma bardzo wiele do powiedzenia w związku ze zmianami klimatycznymi na przestrzeni wieków. 

2. Klimatyczna Seria Poznawcza - z przedstawionymi wszystkimi czynnikami zmian klimatu oraz propozycjami zmiany nawyków, które mogą bardzo pomóc w ich zahamowaniu

3. Ekologiczna Seria - Prezentacja czasu rozkładu odpadów przedstawiona w bardzo ciekawy dla dzieci sposób z wykorzystaniem grafiki jeziora wraz z otaczającym ekosystemem wspólnym.

4. Element typu światowid, na którym została zainstalowana GRA, na podstawie której dzieci mają poznać i rozpoznać gatunki zapylaczy narażone na zmiany klimatyczne. 

5. Grafikę DINOZAURA, tłumaczącego jak ważna jest dla nas i dla naszej planety WODA.


Pięknie dziękuję za pomoc, super współpracę ze szkołą.


Niezwykle dziękuję wszystkim wspierającym za pomoc w zdobyciu części wkładu własnego do uruchomienia przedsięwzięcia.


Park powstał dzięki:
- społecznym darowiznom,
- pomocy stałych naszych Patronów z programu: Ratuj Ryby - Patronite.pl 

oraz dzięki dofinansowaniu w ramach realizacji projektu:

"Zaprojektowanie i przekazanie do Muzeum w Sierakowie, przedszkola, szkoły po kilka elementów ścieżki ekologicznej dla edukacji dzieci i dorosłych w Wlkp. pod wspólną nazwą "PAMIĘTAJ KLIMAT TWORZYSZ TY" z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu


Ekologiczną ścieżkę edukacyjną - EKO PARK u prof Jesiotra oddaliśmy w użytkowanie szkole 25.08.2023 roku,
a edukacyjny, uroczysty EKO PIKNIK wspólnie z Gminą Trzcianka, szkołą oraz lokalnymi Partnerami, Nadleśnictwo Trzcianka, Lasy Państwowe, Kombud Trzcianka, Trzcianecki Klub Sportów Wodnych, Sklep Zoologiczny, Gospodarstwo Rybackie Stobno , Stowarzyszenie Fotograficzne Sarenka i firmą Praktyk został zorganizowany 15.09.2023 roku.Zdjęcia z ścieżki edukacyjnej EKO PARK u prof JESIOTRA:

https://www.facebook.com/www.ratujrybypl/posts/pfbid023YFd7Dy6SXnWxZWf2vL2WjpH69zcgU3KjrvyV7nFm1yAXi4KovY4Er6BRK3cAQDl 


Zdjęcia z EKO PIKNIKU: 

https://www.facebook.com/www.ratujrybypl/posts/pfbid02KNviFeR2ESnb2s5METdCWHEKk7cKiwcAsQFPfBwai3jqUhXVM42Esv5yhtcLWMwol  


Lista aktualności